زیبایی - آرایشی

طرز استفاده از کانسیلر دو طرفه

طرز استفاده از کانسیلر جامد با مایع، تفاوت چندانی ندارد. تنها باید بدانید که کانسیلرهای مایع راحت‌تر روی پوست پخش می‌شوند اما برای محو کردن کانسیلر جامد نیاز به زمان و دقت بیشتری خواهید داشت. این کار را می‌توانید به وسیله براش، بلندر آرایشی یا حتی انگشتان دستتان انجام دهید.

طرز استفاده از کانسیلر دو طرفه نیز به این شکل است که رنگ روشن آن را باید در نواحی مانند زیر چشم، روی بینی، خط خنده و به طور کلی قسمت‌های تیره‌تر پوستتان بزنید. رنگ تیره‌تر نیز برای کانتور کردن صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد. می‌توانید قسمت‌هایی مانند بالای پیشانی، خط گونه و تیغه بینی را تیره‌تر کرده و فرم صورتتان را تغییر دهید.


فهرست مطالب


روش استفاده از کانسیلر برای بینی

انتخاب محصولات مناسب برای کانتور بینی و یا هایلایت نقش بسزایی در نتیجه نهایی کار و زیبایی آن دارد. در این بخش به طور خلاصه انواع این محصولات و کاربرد هر کدام را معرفی می‌کنیم:

کانتورهای پودری:

اگر مبتدی هستید، پیشنهاد ما به شما برای کانتورینگ بینی، کانتورهای پودری است. کنترل شدت و رنگ این نوع محصولات راحت‌تر است و بنابراین آسان‌تر می‌توانید به ظاهر دلخواه‌تان برسید. علاوه بر این کسانی که پوست چربی دارند، بهتر است از کانتورهای پودری استفاده کنند.

کانتورهای کرمی:

این محصولات بافت غلیظ‌تری داشته و نسبت به دیگر کانتورها نیاز به ترکیب بیشتری دارند. با این حال اگر به درستی از این محصولات استفاده کنید، نتیجه کار بسیار حرفه‌ای خواهد بود. شما می‌توانید چند رنگ متضاد از کانتورهای کرمی را با هم ترکیب کنید تا رنگ سفارشی مخصوص خودتان را برای کانتور بینی یا دیگر اعضای صورت‌تان داشته باشید. این نوع محصولات به ویژه برای انواع پوست‌های معمولی تا خشک بهترین عملکرد را دارند.

از دست ندهید  روتین مراقبت از مو چرب

نحوه کانتور بینی گوشتی یا استخوانی کاملا متفاوت است. در واقع اینکه کانتور بینی را چگونه انجام دهید، به ساختار استخوان و شکل آن بستگی دارد. راهنمای گام به گامی که در ادامه توضیح می‌دهیم، به شما کمک می‌کند بینی خود را مانند یک حرفه‌ای کانتور کنید.

در وهله اول برای کانتور بینی باید محصولی را انتخاب کنید که 3 یا 4 درجه تیره‌تر از رنگ طبیعی پوست شما باشد. به جای سایه‌هایی که رنگ گرمی دارند، کانتورهایی با رنگ سرد انتخاب کنید.

با وجود اینکه کنترل کانتورهای پودری راحت‌تر است؛ اما اگر به قدر کافی مسلط نباشید و کانتور را به اشتباه روی پایه آرایش‌تان (روی پرایمر و کرم پودر) زده باشید، ممکن است مجبور شوید پایه آرایش را روتوش کنید. در نتیجه توصیه می‌کنیم ابتدا با کانتور کرمی شروع کنید و سپس از کانتور پودری برا تنظیم و تثبیت آن استفاده کنید.

برای کانتور کردن بینی از یک براش زاویه دار کوچک، یک بیوتی بلندر یا اسفنج معمولی استفاده کنید. اگر نحوه استفاده از براش های آرایشی را نمی‌دانید، حتما مقاله دیگر ما را بخوانید.

بتدا خطوط کانتور را با هم ترکیب کنید و سپس به سراغ هایلایت بروید. اگر هنگام پخش کردن خطوط اشتباه کنید، می‌توان آن را با هایلایتر اصلاح کرد. از این رو این مرحله را آخر کار انجام دهید.

از یک براش نوک تیز و ظریف برای زدن کرم کانتور در نقاط مورد نظر استفاده کنید
برای پخش و محو کردن خطوط کانتور از یک ابزار بلندینگ استفاده کنید (مانند بیوتی بلندر).

براش ظریف دیگری را به هایلایتر مایع یا کرمی آغشته کرده و آن را به طور یکنواخت با خطوط کانتور روی صورت ترکیب کنید.

از دست ندهید  رژلب جامد بهتر است یا مایع؟

در آخر کانتورینگ بینی را با پودر کانتور و نواحی هایلایت شده را با پودر تثبیت کننده شُل، تثبیت کند.

طرز استفاده از کانسیلر دو طرفه

استفاده از کانسیلر برای صورت

بهتر است قبل از خرید کانسیلر آنها را بشناسید. برای انجام گریم حرفه‌ای یک سری اطلاعات لازم است داشته‌ باشید.کانسیلرها علاوه بر اینکه توسط برندهای مختلف لوازم آرایشی تولید می شوند انواع و شکل های گوناگونی دارند که می توان در یک دسته بندی کلی آن ها را به سه دسته تقسیم کرد. ولی حتما مطلب جداگانه ای که در خصوص انواع کانسیلر در سایت گل من و تو هست رو مطالعه کنید.

کانسیلر استیک یا ماتیکی: این کانسیلرها که ظاهری شبیه رژها دارند پوششی کامل تا متوسط برای سیاهی دور چشم دارند. این کانسیلرها به صورت کرم و ضخیم بوده و برای پوستهای نرمال، خشک یا حساس مناسبند. کانسلرهای استیکی کمی پربی داشته و ضخیمند. به همین دلیل به راحتی روی پوست پخش‌می‌شوند.اگر پوستتان چرب است از اینگونه کانسیلرها استفاده‌نکنید.

در ابتدا باید پوست را آماده کنید. همیشه قبل از آرایش بهتر است که پوست را با استفاده از کرم های آبرسان و نرم کننده آماده کنید. و یا به طور مثال می توانید از کمی پرایمر استفاده نمایید.

محو کردن تیرگی:

سپس تیرگی زیر چشم ها را بپوشانید و محو کنید. برای این منظور بهتر است از کانسیلری که حدودا۲ درجه از پوستتان روشن تر است استفاده نمایید. کانسیلر را به شکل دو مثلث زیر چشم خود قرار دهید و سپس به وسیله ی اسفنج یا بیوتی بلندر آن را آرام آرام محو کنید. البته برای این کار می توانید از انگشت هم استفاده کنید اما اسفنج و بیوتی بلندر بهداشتی تر هستند و علاوه بر آن اگر از انگشت استفاده کرده و با شدت کانسیلر را بر دور چشم خود فشار دهید سبب آسیب به پوست دور چشم که خیلی حساس و نرم است می شود. بنابراین بهتر است ارام و با احتیاط این کار را انجام داده و دقت کنید که تا زیر مژه ها به طور کامل کانسیلر زده شود تا ارایش چهره شما طبیعی تر به نظر برسد.

از دست ندهید  بهترین رنگ سایه برای چشم مشکی

استفاده از کانسیلر برای جای جوش:

قسمت هایی از صورت خود که جای جوش وجود دارد را با استفاده از کانسیلر بپوشانید. برای این کار بهتر است به جای استفاده از کرم پودر زیاد از مقداری کانسیلر استفاده کرده و آن را به وسیله یک براش بر روی صورت خود قرار دهید و این گونه جای جوش ها را محو نمایید. و البته بهتر است در این مرحله تا حد امکان از انگشت استفاده نکنید و کانسیلر را به وسیله یک براش بر روی آکنه قرار دهید و سپس آن را محو کنید، زیرا ممکن است آلودگی دست وضعیت جوش یا احیانا آکنه روی صورت را بدتر کند.

طرز استفاده از کانسیلر دو طرفه

اول کانسیلر بزنیم یا کرم پودر

کانسیلر را می‌توان قبل یا بعد از کرم‌پودر استفاده کرد؛ ولی معمولا توصیه می‌شود ابتدا کرم پودر بزنید و بعد ایرادات پوستی را با کانسیلر بپوشانید. این توصیه به این علت هست که اگر بعد از زدن کرم پودر، پوست به خوبی کاور نشد، لک و تیرگی‌ها را با استفاده از کانسیلر بپوشانید تا صورت‎تان آرایشی ملایم و طبیعی داشته باشد؛ و با استفاده از مقدار زیادی کانسیلر و کرم پودر صورت‌تان را لایه‌ی سنگین و غلیظی از این کرم‌ها می‌پوشاند. دقت کنید که با استفاده از مقدار زیادی کانسیلر حالت بدی به آرایش‌تان ندهید. از دیگر دلایل این توصیه، اشاره به این نکته است که اگر ابتدا کانسیلر بزنید و بعد کرم‌پودر، ممکن است حین پخش کردن کرم‌پودر، کانسیلر نیز در تمام صورت‎تان پخش شود و دوباره لک‌ و تیرگی‌ها نمایان گردد.

با این حال، برخی دچار تیرگی بیش از حد دور چشم هستند یا صورت‌شان پر از کک و مک و جای جوش است. این افراد می‌توانند قبل از زدن کرم‌پودر، مقدار کمی از کانسیلر را روی نقاط دارای ایراد بزنند. اگر بعد از زدن کرم‌پودر احساس کردید همچنان لک‌ و تیرگی‌ها به صورت یک‌دست کاور نشده‌اند، می‌توانید مقدار بیشتری کانسیلر استفاده کنید. فراموش نکنید که مقدار کانسیلر روی پوست‌تان حالت طبیعی خود را حفظ کند. البته گفتنی‌است که میکاپ‌آرتیست‌های حرفه‌ای ترکیبی از این دو شیوه را به‌کار می‌برند؛ بدین صورت که ابتدا لایه‌ی بسیار نازکی کرم‌پودر را روی کل صورت پخش می‌کنند؛ سپس با استفاده از کانسیلر ایرادات چهره را می‌پوشانند و در آخر با مقداری کرم‌پودر، صورت را یک‌دست می‌کنند.

از دست ندهید  عمل بلفاروپلاستی چیست؟ + بررسی مراقبت های قبل و بعد از جراحی پلک

کرم‌پودر و کانسیلر، هر دو ویژگی پوشانندگی ایرادات صورت را دارند. بافت سبک کانسیلر و توانایی بیشتر در کاور کردن لک و تیرگی‌های صورت باعث شده برای آرایشی ملایم و طبیعی، همراه با پوست صاف مناسب باشد. ترتیب استفاده از کرم‌پودر و کانسیلر، کاملا سلیقه‌ای است؛ برخی ترجیح می‌دهند که ابتدا به وسیله کانسیلر لک‌ و تیرگی‌ها را بپوشانند و برخی دیگر ترجیح می‌دهند ابتدا کرم‌پودر بزنند و بعد لک‌ها و ایرادات پوستی را با استفاده از کانسیلر بپوشانند. با این‌حال انتخاب ترتیب استفاده، بر عهده خودتان است. به طور کلی آرایش کردن قوانین مشخصی ندارد؛ ممکن است شما از شیوه‌ای استفاده کنید که از نظر دیگران اشتباه باشد. تنها نکته‌ی مهم در آرایش کردن، نتیجه‌ی مطلوب نهایی است.

طرز استفاده از کانسیلر دو طرفه

روش استفاده از کانتورو کانسیلر

کانتور چیست؟

کانتور کردن روشی برای ایجاد خط در چهره است؛‌ به بیان دیگر،‌ شما می توانید به کمک روش کانتور کردن (Contouring)، بخش های مختلف صورت را با کرم کانتور یا کرم پودر برجسته تر یا محو تر کنید؛ ‌برای مثال،‌استخوان گونه را برجسته نمایید یا بینی را لاغرتر کنید. روش کانتور کردن کمک می کند اگر ناهماهنگی در چهره وجود داشته باشد‌،‌ به راحتی برطرف شود و ساختار صورت متعادل به نظر برسد.

آموزش استفاده از کانتور:

ابتدا روی پوست خود پرایمر بزنید. تمام بخش های پوست خود را با کرم پودر بپوشانید. زیر چشم خود را با به کمک کانسیلر بپوشانید و کانسیلر را به خوبی روی پوست پخش کنید. اکنون با یک براش مناسب، لایه ای نازک از پودر تثبیت کننده بزنید تا کانسیلر و کرم پودر به خوبی بر روی پوست شما تثبیت شود.

از دست ندهید  روتین پوست بعد از حمام مخصوص یک خانم لاکچری

کانسیلر چیست؟

کانسیلر یکی از لوازم آرایشی پر کاربرد برای رفع تیرگی و سیاهی دور چشم،‌ جای جوش و لک هاست. اگر به خوبی از کانسیلر استفاده کنید‌، می توانید آرایشی بی نقص و زیبا داشته باشید.

اغلب بهتر است کانسیلر تا یک یا دو درجه از رنگ پوستتان روشن تر باشد. کانسیلر را می توانید اطراف لب ها استفاده کنید و با کمک خط لب،‌ لب هایی برجسته داشته باشید. همچنین،‌ به کمک کانسیلر می توانید تمام قرمزی ها،‌ جای لک ها و جوش ها را نیز محو کنید و پوستتان را یکدست نمایید.

کانسیلرهای مایع نسبت به کانسیلرهای دیگر سبک تر هستند و برای چشم هایی که چروک بیشتری دارند، مناسب ترند. البته باید آبرسان باشند تا به راحتی روی پوست های دارای چروک قرار بگیرند.

طرز استفاده از کانسیلر دو طرفه

سوالات متداول

اول کانسیلر بزنیم یا کرم پودر؟

زمان استفاده از کانسیلر، بستگی به نوع کانسیلر شما دارد که در این مطلب درباره آن توضیح داده‌ایم. پیشنهاد می‌کنیم آن را از دست ندهید.

کانسیلر در کجای صورت استفاده میشود؟

از این محصول می‌توانید برای پوشاندن نقاط تیره یا قرمز پوست، کاور کردن رگ‌ها و جای زخم و یکدست کردن رنگ آن استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا