سلامت عمومی

چگونه براش آرایشی را تمیز کنیم؟

براش و پدهای آرایشی، مواد آرایشی، چربی های اضافی و آلودگی ها را جذب خود می کنند و محل مناسبی برای رشد باکتری ها هستند. در این مقاله نحوه شستشو ابزار آرایشی را توضیح داده ایم.

اهمیت تمیز کردن براش آرایشی را می دانید؟ اگر اهل آرایش و میکاپ باشید، احتمالا انواع مختلفی از ابزارهای آرایشی مانند پد و براش های آرایشی را در کیف لوازم آرایش خود دارید. براش و پدهای آرایشی، مستقیما با پوست شما در تماسند؛ همچنین،براش آرایشی برای رشد باکتری‌ها مناسب و مساعد هستند. بنابراین، اگر از براش و پدهای کثیف استفاده کنید، سبب ایجاد جوش و آکنه یا دیگر مشکلات پوستی در پوست شما خواهد شد. همچنین، انجام میکاپ با ابزار آرایشی کثیف، جلوه ای ناخوشایند را در چهره ایجاد می کند و کارآیی ابزار آرایشی شما را کاهش می دهد.


فهرست مطالب


چرا باید براش های آرایشی را بشوییم؟

در سال 2016 در مورد آلودگی براش‌های آرایشی و میزان سلامت آنها، مطالعاتی انجام شده که محققان دریافتند همه براش‌های آرایشی درصد مختلفی از باکتری‌ها و مواد بیماری‌زا را بعد از استفاده روزانه در خود جای داده اند. همچنین، 19 درصد از براش‌ها حاوی میکروارگانیسم‌هایی مانند قارچ و مخمرهای پوستی هستند.

براش و پدهای آرایشی، مستقیما با پوست در تماسند و می توانند این آلودگی ها را به راحتی به پوست منتقل کنند که زمینه ساز بیماری های پوستی مانند جوش، آکنه و التهاب و حساسیت های پوستی خواهد شد. گفتنی است که میکروب‌های بین موهای براش های آرایشی، می توانند به لوازم آرایشی شما نیز منتقل شوند که سلامت پوستتان را به خطر می اندازد. زیرا پایه بیشتر لوازم آرایشی از مواد چرب و روغنی تشکیل می شود که ماند این مواد در بین موهای براش های آرایشی، سبب اکسید شدن این مواد می شوند.

از دست ندهید  دلایل افتادن لمینت دندان چیست و چگونه می‌توان از آن جلوگیری کرد؟
چگونه براش آرایشی را تمیز کنیم؟

نکات مهم شستشو تمیز کردن براش آرایشی:

. پس از شستشو براش های آرایشی، آنها را به صورت افقی روی حوله بگذارید تا خشک شود و از عمودی نگه داشتن براش خیس خودداری کنید. زیرا آب به درون دسته براش رفته و باعث شل شدن چسب براش می شود که استحکام موهای براش آرایشی شما را کاهش می دهد.

. حتما براش و پدهای آرایشی خود را حداقل 2 تا 3 بار به مایع شستشو آغشته کرده و آبکشی کنید تا زمانی که وقتی براش و پد آرایشی را فشار می دهید، آب تمیز و بدون رنگ از آن خارج شود.

براش شستن براش و پدهای آرایشی، حتما از آب ولرم استفاده کنید. آب خیلی داغ و سرد، طور عمر و کیفیت ابزار آرایشی شما را کاهش می دهند.

از مایع لباسشویی برای شستشوی براش و پدهای آرایشی خود استفاده نکنید. زیرا آنزیم‌های به کار رفته در این مایع شوینده، سبب از بین رفتن بافت نرم براش‌ها شده و باز شدن چسب و ریزش موهای براش را به همراه خواهد داشت.

به طور کلی، مایع صابون، مایع ظرفشویی، روغن ها و مایع مخصوص شستن براش، جز شوینده های استاندارد برای شستن ابزار آرایشی هستند.

شستن براش و بیوتی بلندر

برای انجام یک آرایش و میکاپ طبیعی و ملایم استفاده از اسفنج بیوتی بلندر به شما کمک می‌کند تا راحت‌تر کرم پودر را روی صورت خود بزنید. اما زمانی که این اسفنج آلوده شود، با هر بار استفاده مقادیر زیادی لوازم آرایش فاسد و باکتری‌ها روی پوست شما قرار می‌گیرد. این موضوع به مرور موجب ایجاد جوش و چین و چروک روی صورت می‌گردد. قبل از آشنایی با روش شستن و تمیز کردن بیوتی بلندر باید بدانید که شما باید بعد از هر بار استفاده از آن کرم‌ها را روی اسفنج پاک کنید.

از دست ندهید  افسردگی پس از زایمان چیست؟
چگونه براش آرایشی را تمیز کنیم؟

به طور کلی استفاده از بیوتی بلندره بیشتر از ۳ ماه توصیه نمی‌شود. بهترین روش شستن و تمیز کردن بیوتی بلندر این است که ترکیبی از آب و صابون مایع تهیه کنید. سپس اسفنج را داخل آن بیندازید. ظرف را برای ۱ دقیقه در مایکروویو قرار دهید. سپس اسفنج را در فشار دهید و در جایی قرار دهید تا خشک شود.

چگونه براش آرایشی را تمیز کنیم؟

یک روش ساده و مؤثر برای شستن براش آرایشی استفاده از صابون جامد و یا صابون بدن است. نحوه شستن براش آرایشی با صابون به این صورت است که ابتدا کمی برس را خیس کنید. سپس براش را به آرامی روی صابون جامد بچرخانید تا کف کند. با کمک دست روی موهای براش بکشید تا تمام آلودگی‌ها و رنگ‌های موجود در قلم‌مو شسته شود. سپس آن را با آب فراوان بشویید و اجازه دهید خشک شود.

یکی دیگر از بهترین روش‌ها برای شستن براش آرایشی یا برس آرایشی مسواکی یا هر نوع براش دیگری استفاده از ابزارهای مخصوصی است که برای همین کار طراحی شده است. معمولاً برای این کار از پدهای سیلیکونی یا دستکش‌های مخصوص استفاده می‌شود.

نحوه شستن براش آرایشی و برس کرم پودر:

هر برسی که برای زدن کرم پودر روی صورت خود استفاده می‌کنید، باید بعد از استفاده شسته شود. ماندن کرم پودر روی برس موجب رشد باکتری‌ها می‌شود این باکتری‌ها در هر بار استفاده روی پوست شما می‌نشینند و باعث ایجاد جوش، کدر شدن پوست و همچنین پیری پوست شما می‌شوند لذا برای پیشگیری و درمان پیری زودرس پوست بهتر است به تمیزی براش آرایشی توجه کنید.

از دست ندهید  ایمپلنت دندان اقساطی در اصفهان+شرایط پرداخت و دریافت مشاوره رایگان

نحوه شستن برس کرم پودر معمولا به نوع برس شما بستگی دارد. اما به طور کلی نحوه شستن برس کرم پودر به این صورت است که آن را با استفاده از ترکیب آب و صابون می‌شویید. می‌توانید برای شستن برس کرم پودر از پدهای سلیکونی تمیز کننده برس نیز استفاده کنید.

چگونه براش آرایشی را تمیز کنیم؟

طریقه شستن براش قاشقی

افراد تازه کاری که نمی‌توانند به خوبی از اسفنج برای پخش کردن کرم پودر یا اسفنج استفاده کنند، بهتر است که از برس‌های گرد و حجیم براش مسواکی یا براش قاشقی استفاده کنند. این براش‌ها نیز حتما باید به صورت منظم با استفاده از روش‌های گفته شده شسته شوند.

چگونه براش آرایشی را تمیز کنیم؟

چگونه فیس براش را تمیز کنیم؟

در این مرحله موهای فیس براش را زیر جریان آب بگیرید و با انگشتان‌تان، موها را حرکت دهید تا مطمئن شوید تمام مواد شوینده از بین موها پاک شده اند. اگر مواد آرایشی لابه لای موهای فیس براش گیر کرده‌اند، آن را با کمی صابون ملایم مایع یا شامپو بچه بشویید.

مقداری ضدعفونی کننده الکلی در کاسه‌ای بریزید و فیس براش را در آن قرار دهید؛ به نحوی که سر براش کاملا با محلول در تماس باشد. صبر کنید یک دقیقه براش در این محصول شناور باشد و سپس بدون اینکه آن را بشویید، روی حوله‌ای قرار دهید تا خشک شود.

این کار کمک می‌کند که همه باکتری‌ها و آلودگی‌های به دام افتاده در فیس براش از بین بروند. البته قبل از استفاده مجدد، حتما براش را خوب بشویید تا الکلی در آن باقی نماند.

معمولا روی فیس براش‌های برقی درج شده که با توجه به میزان استفاده، هر چند وقت یک بار باید آن را تعویض کرد. در صورتی که هر روز از فیس براش‌تان استفاده می‌کنید، بهتر است هر 3 ماه یک بار برس آن را تعویض کنید.

از دست ندهید  لمینت دندان برای افراد سیگاری چقدر موثر است؟
چگونه براش آرایشی را تمیز کنیم؟

اما اگر تنها یک یا دو بار در هفته از فیس براش استفاده می‌کنید، می‌توانید دیرتر برس جدیدی تهیه کنید. به هر حال بهترین کار، کمک گرفتن از دستورالعمل شرکت سازنده فیس براش است.

چگونه بیوتی بلندررا تمیز کنیم؟

ابتدا اسفنج را زیر آب گرم قرار داده و بگذارید که کاملا خیس شود؛ سپس اسفنج را فشار دهید تا آب اضافی آن به طور کامل از بیوتی بلندر خارج شود. در نظر داشته باشید که در این مرحله اسفنج شما باید کمی مرطوب باشد نه کاملا خیس.

در مرحله بعدی باید بیوتی بلندر را با ضابون مایع تمیز کنید؛ به اندازه یک قطره کوچک از صابون مایع یا شامپو بچه را روی دست خود ریخته و بیوتی بلندر را بین کف دست خود قرار داده و بغلتانید. وقتی که اسفنج همه صابون را به خود جذب کرد باید آن را زیر آب گرم شسته و سپس آب اضافی آن را بگیرید. اینکار را آنقدر تکرار کنید تا در نهایت، آبی که از بیوتی بلندر خارج می‌شود شفاف و تمیز باشد. برخی از بیوتی بلندر‌ها، قدرت جذب بسیار بالایی داشته و مواد آرایشی و چربی فراوانی را به خود جذب می‌کنند. پس طبیعی است که برای رسیدن به بهترین نتیجه، باید بیوتی بلندر را چندبار با صابون مایع بشوئید.

بیوتی بلند رو با چی بشوریم؟ با آب جوش

شما می‌توانید برای شستشوی بهتر بیوتی بلندر، آن را در آب گرم بیاندازید تا از شر آلودگی‌ها و لکه‌ها خلاص شوید. برای اینکار فقط باید یه کاسه کوچک برداشته و آن را با آب داغ و صابون مایع پر کنید؛ سپس بیوتی بلندر را برای مت 30 دقیقه درون کاسه آب داغ و شوینده انداخته و بگذارید خیس بخورد. سپس بیوتی بلندر را برداشته و آن را با آب تمیز شسته و به خوبی فشار دهید تا آب اضافی از آن خارج شود.

چگونه براش آرایشی را تمیز کنیم؟

سوالات متداول

چرا باید براش های آرایشی را شست؟
از دست ندهید  4 برند محبوب ایمپلنت آمریکایی در ایران

براش های آرایشی، به راحتی آلودگی و مواد آرایشی را به خود جذب می کنند و محل مناسبی برای رشد و تکثیر میکروب و باکتری ها است. همچنین، براش های آرایشی مستقیما با پوست در تماسند و می توانند سلامتی پوستتان را به خطر بیاندازند.

چگونه براش های آرایشی را تمیز کنیم؟

برای شستن اصولی براش های آرایشی، باید از شوینده های مناسب استفاده کنید و مراحل تمیز کردن براش آرایشی را بدانید. در این مقاله، به صورت کامل نحوه شستن براش های آرایشی را توضیح داده ایم.

طول عمر براش و پدهای آرایشی چقدر است؟

طول عمر ابزار آرایشی شما، بستگی به کیفیت و مدت زمان استفاده شما از براش های آرایشی دارد. اما به صورت کلی، هنگامی که احساس کردید ابزار آرایشی شما به خوبی مواد آرایشی را روی پوست فید نمی کنند و شاهد ریزش موهای براش آرایشی بودید، بدانید که زمان تعویض آنها رسیده است.

بهترین ابزار آرایشی برای فید کردن کرم پودر چیست؟

شما می توانید از براش مخصوص کرم پودر که موهای بلند و ضخیم دارد استفاده کنید. همچنین، بیوتی بلندر یا پد تخم مرغی نیز، گزینه مناسبی برای فید و پخش کردن کرم پودر روی پوست است.

سخن آخر

ابزار های آرایشی مانند انواع براش، پد و اسفنج های آرایشی، محصولاتی هستند که به کمک آنها، می توانید مواد آرایشی را روی پوست خود پخش و فید کنید. براش و پدهای آرایشی می توانند مواد آرایشی، چربی اضافی و آلودگی ها را به خود جذب کنند و محل مناسبی برای رشد باکتری ها هستند؛ به همین علت، نحوه تمیز کردن براش آرایشی حائز اهمیت است. در این مقاله، صفر تا صد شستشو انواع براش آرایشی و پدهای اسفنجی را توضیح داده ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا