زیبایی - آرایشی

فرق لاک ژل با لاک معمولی چیست؟

در حال حاضر یکی از جذاب ترین نمونه های لاک، لاک ژل می باشد. این نوع لاک با لاک معمولی تفاوت هایی دارد که در این مطلب به آنها می پردازیم. بسیاری از خانم ها اطلاعاتی در مورد این لاک ها ندارند و نمی دانند لاک ژل چه تفاوتی با لاک براق یا مات دارد. آن ها با آگاهی از این تفاوت ها می توانند انتخاب بسیار بهتری داشته باشند. در این مقاله ما به بیان فرق لاک ژل با لاک معمولی می پردازیم.

زمانی که نام لاک ژل می آید، تمام خانم ها به فکر خشک کردن آن می افتند. بهترین راه برای خشک کردن این لاک، استفاده از دستگاه یو وی می باشد. اما می توان با برخی از روش های خانگی نیز این لاک را خشک کرد.


فهرست مطالب


تفاوت های لاک ژل با لاک معمولی

به طور کلی علاوه بر نحوه ماندگاری، لاک ژل با لاک معمولی تفاوت های مهمی دارد که در این قسمت به بیان آن ها می پردازیم تا شما شناخت بهتری نسبت به آن ها کسب کنید. از مهم ترین تفاوت های لاک ژل با لاک معمولی باید به موارد زیر اشاره کرد.

فرق لاک ژل با لاک معمولی چیست؟

خشک کردن لاک:

یکی از مهم ترین تفاوت های لاک ژل با لاک معمولی، نحوه ی خشک کردن آن ها می باشد. لاک های معمولی در مجاورت هوای آزاد به راحتی خشک می شوند و نیازی به روش های مختلف و دستگاه یو وی نمی باشد. زمانی که شما لاک معمولی را روی ناخن خود می زنید، باید چند دقیقه صبر کنید تا لاک به خوبی روی ناخن شما خشک شود. اما زمانی که لاک ژل را روی ناخن خود می زنید، باید دست خود را درون دستگاه یو وی قرار دهید تا لاک ژل به خوبی روی ناخن شما خشک شود.

از دست ندهید  ماسک خواب یا ماسک شب چیست؟

پاک کردن لاک:

یکی دیگر از تفاوت های لاک ژل با لاک معمولی، نحوه ی پاک کردن آن ها می باشد. همانطور که می دانید برای پاک کردن لاک های معمولی، شما تنها به یک استون نیاز دارید. کافیست یک پنبه ی آغشته به استون را روی ناخن خود بکشید تا لاک ها از روی ناخن پاک شود. اما پاک کردن لاک های ژل به این آسانی نیست و شما نمی توانید به سرعت آن ها را پاک کرده و از لاک دیگری استفاده کنید. اگر مدام رنگ لاک های خود را عوض می کنید باید به سراغ لاک های معمولی بروید.

فرق لاک ژل با لاک معمولی چیست؟

یکی از مهم ترین تفاوت های لاک ژل با لاک معمولی، ترکیب لاک ژل با اکریلیک می باشد. لاک ژل به خوبی با اکریلیک ترکیب می شود و به زیبایی و دوام آن می افزاید. این ترکیبات در لاک ژل باعث می شود که تفاوت زیادی بین لاک معمولی و لاک ژل باشد. در لاک معمولی اکریلیک وجود ندارد و زیبایی بسیار کمتری نسبت به لاک ژل دارد.

فرق لاک ژل با ژلیش

لاک ژل چه تفاوتی با ژلیش ناخن دارد؟

لاک ژله‌ای، پولیش ناخن و ژل پولیش همه نام یک محصول هستند و هیچ فرقی با هم ندارند. شرکت‌های مختلفی این محصول را تولید می‌کنند که یکی از آن‌ها برند ژلیش است. ژلیش در اصل نام یک برند از لاک ژل است. در واقع ژلیش با لاک ژل تفاوتی ندارد. برخی ژلیش ناخن را با کاشت ناخن ژله ای هم اشتباه می گیرند که کاملا متفاوت هستند.

از دست ندهید  چگونه با آرایش لب های خود را پرتر و برجسته تر نشان دهیم؟

در ایران کاور کردن ناخن توسط لاک ژل را ژل پولیش یا ژل کاور یا ژلیش گویند. که البته اصطلاح ژلیش صحیح نیست اما رایج شده است،لمینت ناخن واژه‌ی مناسب آن است. البته مراحل لمینت ناخن روی ناخن طبیعی با ناخن کاشت شده متفاوت است. در واقع تفاوت این دو در این است که ژلیش ناخن طبیعی نیاز به بیس ژل دارد اما ناخن کاشت شده نیازی به بیس ژل ندارد.

فرق لاک ژل با لاک معمولی چیست؟

ژلیش ناخن عوارض دارد؟

خانم‌هایی که ناخن‌های ضعیف و حساسی دارند، ژلیش ناخن برای‌شان مناسب نیست. چون به صورت 4 لایه روی ناخن می‌خورد و مانع از رسیدن اکسیژن کافی به ناخن می‌شود. همین طور افرادی که عادت به جویدن ناخن دارد، هرگز از ژلیش ناخن نباید استفاده کنند.

مورد دیگر مربوط به روش پاک کردن ژلیش ناخن است. یادتان باشد هرگز نباید ژلیش را به زور و با وسایل تیز و برنده یا حتی سوهان از روی ناخن پاک کرد زیرا این روش‌ها به شدت به ناخن آسیب می‌زند.

برای کم کردن یا از بین بردن عارضه‌های احتمالی سعی کنید از برندهای معتبر لاک ژل استفاده کنید و هر بار بعد از پاک کردن ژلیش از روغن‌های تغذیه‌کننده دور ناخن استفاده کنید.

لاک ژل چیست؟

لاک ژل نوعی لاک است که برای خشک شدن نیاز به دستگاه uv داشته و ماندگاری بسیار بالاتری از لاک معمولی دارد. این موضوع به مواد تشکیل‌دهنده لاک ژل برمی‌گردد. لاک ژل از مواد خاصی تشکیل شده است (مونومرهای اکریلیک و الیگومر) که تنها در زیر نور uv با هم پیوند برقرار می‌کنند. این روند در عرض چند ثانیه طول می‌کشد و لاک ژل به خوبی خشک می‌شود.

از دست ندهید  آرایش صورت گرد و تپل

انواع لاک ژل:

لاک ژل‌ها انواع متفاوتی دارند از دیسکوژل ناخن گرفته تا لاک ژل ساده. همچنین رنگ‌های بسیار گوناگونی را می‌توانید خریداری کنید. برای مثال، لاک ژل قرمز، لاک ژل پاستیلی، لاک ژل آبی و لاک ژل رنگ نود. البته لاک ژل‌ها بر اساس نحوه استفاده، نیز به سه مرحله ای (بیس، ژل، تاپ) و تک مرحله‌ای (لاک ژل به تنهایی) تقسیم می‌شوند. برای آشنایی بیشتر با تفاوت لاک ژل مرحله ای با سه مرحله ای کلیک کنید.

فرق لاک ژل با لاک معمولی چیست؟

ژلیش ناخن طبیعی کوتاه

ژلیش ناخن طبیعی از روش های جذاب برای زیبایی بخشیدن به دست هاست. اگر شما جزو افرادی هستید که ناخن های زیبایی دارید و نیازی به کاشت ناخن ندارید ژلیش ناخن برای شما یک گزینه بسیار عالی است.

فرق لاک ژل با لاک معمولی چیست؟

ژلیش ناخن دخترانه کیوت

مدل ژلیش ناخن دخترانه جدید ۱۴۰۲ ؛ ژلیش ناخن یکی از تکنیک های زیبایی ناخن است که در میان خانم ها و دختران جوان طرفداران بسیاری زیادی دارد. با استفاده از ژلیش ناخن می توانید جلوه خاصی را به انگشتان دست خود دهید و در مجالس و مهمانی ها، زیبا و جذاب به نظر برسید.

ژلیش ناخن همان لاک کلاسیک است که با مخلوط اکرولیک ژل ترکیب شده است. از آنجایی که لاک ژلیش ناخن ماندگاری بیشتری نسبت به لاک ناخن موقت دارد، به راحتی نمی ریزد و پاک نمی شود. که به همین دلیل بسیار محبوب است. این لاک برای خانم هایی که دوست دارند لاک ناخن هایشان ماندگاری بیشتری روی ناخن هایشان داشته باشد بسیار مناسب است.

فرق لاک ژل با لاک معمولی چیست؟

پاک کردن ژل لاک قبلی نیاز به استون دارد که ناخن ها و پوست اطراف آنها را خشک می کند. پس از آن باید از روغن کوتیکول و کرم دست استفاده شود. اما اگر قصد دارید فورا مانیکور ژل را انجام دهید، تا زمانی که تمام نشده است از روغن و کرم کوتیکول استفاده نکنید، زیرا ممکن است روغن موجود در آن روی سطح ناخن باقی بماند و باعث خراب شدن ژل پولیش شود.

از دست ندهید  روش های قطعی درمان فرو رفتگی جای جوش

ژلیش ناخن دخترانه معمولاً در سالن‌های زیبایی توسط کارشناسان مجرب و با استفاده از مواد با کیفیت بالا انجام می‌شود. برای این‌کار ابتدا ناخن‌ها به‌طور کامل تمیز می‌شوند و سپس به‌صورت دلخواه شکل داده می‌شوند. در مرحله بعدی، یک لایه از ژل روی ناخن قرار داده می‌شود و سپس با استفاده از لامپ UV یا LED، ژل خشک می‌شود.

ژلیش ناخن دخترانه مزایای بسیاری دارد، به‌طوری‌که آن را به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین روش‌های زیبایی در دنیا به‌شمار می‌آورند. این روش باعث می‌شود که ناخن‌ها بیشترین طول و قوت را داشته باشند و همچنین طول عمر آن‌ها را افزایش می‌دهد. به‌علاوه، این روش امکان شکل‌دهی به ناخن‌ها را فراهم می‌کند و رنگ‌های مختلفی را می‌توان بر روی ناخن‌ها اعمال کرد.

فرق لاک ژل با لاک معمولی چیست؟

در برخی موارد، ژلیش ناخن ممکن است باعث آسیب و ضعف ناخن‌ها شود، بنابراین بهتر است قبل از استفاده از این روش، با کارشناسان مجرب مشورت کنید. همچنین، اگر به هر دلیلی مایل به حذف ژل از ناخن‌های خود هستید، بهتر است که این کار را در سالن‌های زیبایی انجام دهید تا از آسیب‌رسانی به ناخن‌های خود جلوگیری کنید.

مدل ناخن ژلیش جدید

داشتن ناخن‌هایی زیبا و شیک با طرح‌های جدید بسیار برای خانم‌ها مهم است. مدل ژلیش ناخن در کنار مدل‌های متنوعی از جمله ناخن آمبره، فرنچ ناخن، کاشت ناخن اکلیلی، کاشت ناخن کوتاه و … از مدل‌های پرطرفدار است که دارای تنوع زیادی هم می‌باشد. معمولا از هر نوع کاشت ناخن (پودری، کاشت ژل و …) که استفاده کنید یا اگر بخواهید طرح ژلیش ناخن طبیعی دخترانه داشته باشید، فرقی نمی‌کند می‌توانید با توجه به سلیقه خود از انواع ژلیش ناخن استفاده کنید.

از دست ندهید  10 ویژگی بهترین پزشک ایمپلنت دیجیتال را بدانید

ژلیش ناخن طبیعی یا طرح ژلیش روی ناخن طبیعییکی از انواع ژلیش ناخن است که برای آنهایی که دوست دارند روی ناخن طبیعی خود طرح‌های زیبا ایجاد کنند و همین طور مقاومت ناخن‌های خود را بالا ببرند، بهترین گزینه است.

همین طور دختر خانم‌های جوان و خوش سلیقه که طرح‌ها و رنگ‌های خاص و شاد و متنوع را برای ناخن‌های خود می‌پسندند، با استفاده از یک ژلیش ناخن دخترانه می‌توانند انواع طرح‌ها را با لاک ژل‌های ساده، براق، مات و اکلیلی روی ناخن‌های خود پیاده کنند.

ژلیش ناخن پا برای شما که ناخن‌های پای سالمی دارید و نیازی به کاشت ندارید، اما دوست دارید طرح ناخن پا زیبایی داشته باشید، انتخاب مناسبی است.

فرق لاک ژل با لاک معمولی چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا