سلامت دیجیتال

سامسونگ health چیست؟ + چگونه از برنامه سامسونگ Health به بهترین نحو استفاده کنیم؟ + بررسی ویژگی های سلامت دیجیتال

گوگل با هدف بهبود زندگی دیجیتال کاربرات Digital Wellbeing یا همان سلامت دیجیتال را به سیستم عامل‌ اندروید اضافه کرده است. هدف این است که اجازه بدهید که کاربران زندگی دیجیتالی خود را محدودتر کننده و روی جنبه‌های دیگر زندگی‌شان تمرکز کنند. samsung ابتکار گوگل با افزودن یک ویژگی فوق العاده به یک سطح بالاتر ارتقا داده است. سامسونگ تصور می کرد که یک ویجت اختصاصی و عملکردهای سفارشی سازی شده بیشتر ایده اولیه گوگل را کامل تر می کند.در این مقاله قصد داریم نحوه استفاده از این قابلیت را با هم بررسی کنیم.


فهرست مطالب


سامسونگ health چیست؟

Samsung health برنامه پیگیری وضعیت سلامت است و قابلیت‌های متعددی دارد که بخش زیادی از آن‌ها برای همگان قابل استفاده و بخش کمی از آن برای استفاده‌های تخصصی‌تر می‌باشد. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله آموزش کار با huawei health را بخوانید. خوشبختانه این برنامه برای تقریبا همه‌ی گوشی‌های اندرویدی قابل استفاده بوده ولی بخشی از قابلیت‌ها فقط برای گوشی‌های سامسونگ فعال هستند.

سامسونگ health چیست؟

این برنامه می‌تواند وزن، میزان کالری، قدم‌ها، دویدن، ضربان قلب، سطح استرس، میزان کافئین، فشار خون، گلوکوز خون، وضعیت خواب و … را پیگیری کند.البته توجه داشته باشید که بخشی از این قابلیت‌ها نیاز به دستگاه‌های جانبی مانند ساعت هوشمند دارد.

digital wellbeing یا سلامت دیجیتال چه ویژگی های دارد؟

  • با استفاده از این قابلیت می توانید تمرکز خود را بر روی برخی نرم افزار های مهم بگذارید و نرم افزار های غیر ضروری را برای مدت زمان مشخصی از دسترس خارج نمایید.
  • همچنین می توانید محدودیت استفاده روزانه برای نرم افزار های مختلف قرار دهید.
  • می توانید اطلاعیه ها را شخصی سازی نمایید.
  • می توانید اطلاعیه ها را برای مدتی به تاخیر بیاندازید.
  • می توانید حالت مزاحم نشوید را فعال نمایید.
  • می توانید زمان خواب خود را مشخص و تنظیم نمایید.
  • و …
از دست ندهید  معرفی نرم‌افزار HUAWEI Health که مربی ورزشی و نگهبان سلامتی شماست

چگونه از برنامه سامسونگ Health به بهترین نحو استفاده کنیم؟

صفحه اصلی سامسونگ health

در ابتدای وارد شدن به برنامه با صفحه Me روبرو می‌شوید که کار آن پیگیری وضعیت سلامت شما بوده و احتمالا بیشتر زمان خود را در این صفحه صرف کنید چون تمام قابلیت‌هایی که اکثر کاربران از آن‌ها استفاده می‌کنند در صفحه Me جمع آوری شده‌اند. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله مهارت های دانشکده پزشکی را بخوانید. در این صفحه شما تعداد گام‌ها، زمان دویدن و راه رفتن، کالری سوزانده شده و وزن خود را مشاهده می‌کنید که البته این صفحه قابلیت شخصی سازی داشته و می‌توانید با انتخاب گزینه manage items گزینه‌های زیر را بنا به استفاده‌ی خود به صفحه مذکور اضافه کنید.

صفحه together سامسونگ health

دیگر صفحه‌ای که ممکن است برای شما جذاب باشد و شما را به فعالیت بیشتر و مداوم‌تر تشویق کند صفحه together است.

این صفحه با ذخیره فعالیت‌های روزانه شما از آن نمودار درست کرده و مثلا میانگین تعداد قدم‌های روزانه شما را حساب می‌کند و از همه مهم‌تر، این فعالیت را به حالت رقابتی درآورده و به شما می‌گوید که در حال حاضر بین افرادی که درحال استفاده از برنامه و چالش‌های آن هستند چه رتبه‌ای دارید که این کار می‌تواند موجب فعالیت هرچه بیشتر شما شود.

۱) برای برنامه مدت زمان فعالیت مشخص کنید

از آنجایی که اشخاص مختلف توانایی‌های فیزیکی متفاوتی دارند پس طبیعتا زمان فعالیت بدنی آن‌ها هم باید متفاوت باشد. برنامه Samsung health به صورت پیش فرض زمانی را برای فعالیت‌های روزانه در نظر گرفته که ممکن است برای شما مناسب نبوده و کم یا زیاد باشد پس بهتر است تا این قسمت را بنا به میزان فعالیت فیزیکی خود تنظیم کنید.

از دست ندهید  خدمات سلامت دیجیتال چیست؟ + معرفی و بررسی مزایای سلامت دیجیتال Digital Health

برای این کار کافیست بعد از ورود به برنامه به قسمت active time مراجعه کرده و از سه نقطه بالا سمت راست گزینه set target را انتخاب کنید.

۲) برای برنامه تعداد گام مشخص کنید

دقیقا توضیحات بالا برای بخش گام شمار این برنامه‌ هم صادق است و شما باید این قسمت را مناسب با فعالیت بدنی خود تنظیم کنید تا در صورت فعالیت کمتر برنامه این موضوع را به شما گوشزد کند. برای این کار به بخش step count مراجعه کرده و با انتخاب سه نقطه بالا گزینه set target را تغییر دهید‌.

۳) در برنامه سامسونگ Health- شمارنده گام را در مواقع خاص خاموش کنید

گوشی با تکان‌های مختلف و با استفاده از الگوریتم‌ها تعداد قدم‌های شما را شمارش می‌کند. پس برای این که به نتیجه دقیق‌تری برسید و برنامه به اشتباه تعداد گام‌هاش شما را بیشتر حساب نکند بهتر است تا در هنگام دوچرخه سواری یا هنگام استفاده از وسایل نقلیه قابلیت شمارش گام را متوقف کنید.

در برنامه سامسونگ Health- شمارنده گام را در مواقع خاص خاموش کنید

برای این کار باید در بخش steps سه نقطه بالا را انتخاب کرده و به روی گزینه pause counting steps کلیک کنید.

۴) تعداد گام‌ها را به نوتیفیکیشن گوشی اضافه کنید

اگر از قابلیت شمارش گام‌ سامسونگ health استفاده می‌کنید حتما می‌دانید که برای مشاهده‌ی تعدام قدم‌های برداشته شده باید هر بار برنامه را باز کرده و نتایج را ببینید.

تعداد گام‌ها را به نوتیفیکیشن گوشی اضافه کنید

برای حل این مشکل شما می‌توانید این قسمت را به نوتیفیکیشن پنل خود منتقل کنید تا هر بار بدون باز کردن برنامه بتوانید تعداد گام‌ها را مشاهده کنید. برای این کار هنگام باز کردن برنامه از همان صفحه اصلی سه نقطه بالا را انتخاب کرده و به قسمت settings بروید و در آنجا با روشن کردن گزینه show steps on noti. panel این قابلیت برای شما فعال می‌شود.

از دست ندهید  تحول دیجیتال چیست؟ + تفاوت دیجیتالی کردن و تحول دیجیتال چیست؟ بررسی مزیت های تحول دیجیتال

۵) در برنامه سامسونگ Health- دوستان خود را به چالش بکشید

یکی از موضوعاتی که در فعالیت بدنی تأثیر به سزایی دارد انگیزه است که این انگیزه با رقابتی دوستانه میان شما و دوستان یا اعضای خانوده‌تان می‌توانید به مراتب بیشتر شود.

در برنامه سامسونگ Health- دوستان خود را به چالش بکشید

به صفحه together مراجعه کرده و آیکون challenges را انتخاب کنید و دوستان خود را به آن دعوت کنید. شایان ذکر است که پس از ایجاد رقابت زمانی که به این قسمت مراجعه کنید برنامه وضعیت شما و دوستتان را نمایش می‌دهد.

۶) در چالش‌های جهانی شرکت کنید

علاوه بر چالش‌های تکی با دوستانتان شما می‌توانید در چالش‌های ایجاد شده توسط خود سامسونگ هم شرکت کرده و با کل افراد جهان که در این چالش هستند رقابت کنید.

۷) دربرنامه سامسونگ Health – هنگام طول فعالیت ورزشی باتری بیشتری ذخیره کنید

اگر قصد انجام فعالیت‌های بدنی طولانی دارید این موضوع به خاطر روشن بودن مداوم صفحه برای نمایش اطلاعات، می‌تواند تأثیر به سزایی روی مصرف شارژ گوشی شما داشته باشد و مدت زمان شارژ دهی آن را کاهش دهد.

 هنگام طول فعالیت ورزشی باتری بیشتری ذخیره کنید

۸) به صورت دستی غذاهای مورد استفاده را به لیست اضافه کنید

برنامه سامسونگ health یکی از جامع‌ترین برنامه‌ها در زمینه داشتن غذاهای متنوع است ولی قطعا غذاهایی هستند که شما نمی‌توانید آن‌ها را در این برنامه پیدا کنید و باید به صورت دستی اقدام به وارد کردن اسم، کالری و ارزش غذایی آن‌ها کنید.

۹) مقدار وعده‌ی غذایی را مشخص کنید

حالا که طبق توضیحات قسمت ۸ غذا و میزان کالری و دیگر اطلاعات آن را وارد کردید، باید پس از هر وعده میزان خوراک خود را به برنامه بدهید تا بتواند خیلی دقیق‌تر کالری، کربوهیدرات و دیگر مشخصات را حساب کند.

۱۰) درسامسونگ Health – عکسی از غذای مصرفی اضافه کنید

اضافه کردن تصور از وعده‌های غذایی باعث می‌شود که خیلی بهتر و راحت‌تر در منو‌ها بتوانید آن‌ها را پیدا کنید و جلوه‌ی برنامه و قسمت غذا را هم بسیار بهتر می‌کند.

از دست ندهید  ۸ مهارتی که در دانشکده‌های پزشکی به ما آموزش ندادند

برای اضافه کردن تصویر به وعده‌های غذایی کافیست به قسمت log meals بروید و وعده مورد نظر را انتخاب کنید سپس روی add image کلیک کنید تا برنامه به شما امکان آپلود تصویر را بدهد.

۱۱) درسامسونگ Health- بخش کافئین مصرفی را به صفحه اصلی اضافه کنید

در ابتدای این متن توضیح دادیم که شما می‌توانید صفحه اصلی این برنامه را بنا به استفاده‌ی خود شخصی سازی کرده و موارد مختلف را حذف، اضافه و یا جابجا کنید.

 بخش کافئین مصرفی را به صفحه اصلی اضافه کنید

یکی از این بخش‌ها که کاربردی بوده و اگر مصرف قهوه‌ی بالایی دارید قطعا به کارتان می‌آید بخش میزان کافئین دریافتی است که حتما پیشنهاد می‌کنیم بخش caffeine را در قسمت manage items به صفحه اصلی اضافه کنید تا بتوانید کنترل بهتر و منظم‌تری به روی مصرف کافئین داشته باشید.

۱۲) تنظیمات بخش استرس

به صورت پیش فرض برنامه سامسونگ health اندازه گیری استرس را در کنار اندازه گیری اکسیژن خون و ضربان قلب انجام می‌دهد، ولی اگر می‌خواهید اندازه گیری استرس را به تنهایی انجام دهید باید وارد بخش stress شوید و سپس سه نقطه بالا را انتخاب کرده و در نهایت با باز شدن صفحه گزینه measure multiple را روشن کنید.

۱۳) ترتیب موارد در صفحه اصلی را شخصی سازی کنید

در این برنامه می‌توانید قسمت‌های مختلف صفحه اصلی را بر حسب استفاده و اهمیت رتبه‌بندی کنید. یعنی مثلا اگر بخش شمارش گام‌ها برای شما از اهمیت بالاتری برخوردار است آن را به اول صفحه منتقل کنید.

۱۴) در سامسونگ Health از بخش چک کردن علائم بیماری استفاده کنید

یکی از قابلیت‌های جذاب این برنامه چک کردن وضعیت سلامت و مبتلا نشدن شما به بیماری است. اگر وارد قسمت experts شوید گزینه symptom checker را مشاهده می‌کنید که با پرسیدن سوالاتی از شما وضع سلامتتان را چک کرده و در صورت مشاهده‌‌ی هر گونه مشکل یا علائم بیماری آن را به شما اطلاع می‌دهد تا در اولین فرصت به پزشک مراجعه کنید.

از دست ندهید  سلامت دیجیتالی چیست؟ + بررسی وضعیت سلامت دیجیتال در ایران

۱۵) در صورت انتقال به برنامه‌ای دیگر داده‌ها را پاک کنید

تصور کنید که مدت زیادی از این برنامه استفاده کرده‌اید و اطلاعات شخصی زیادی از شما در این برنامه موجود است و حالا تصمیم به انتقال به برنامه‌ی دیگری می‌گیرید و در نهایت ترجیح می‌دهید که اطلاعات‌تان از روی این برنامه و به طور کلی فضای ابری آن پاک شود.

برای انجام این کار کافیست از صفحه اصلی سه نقطه بالا را انتخاب کنید و به قسمت setting بروید. در انتهای بخش تنظیمات گزینه Erase personal data وجود دارد که با انتخاب آن تمام اطلاعات شما به طور کامل از این برنامه پاک می‌شود.

سخن پایانی

شما در این مقاله با سلامت دیجیتال آشنا شدید.همچنین از نحوه استفاده ازآن در دستگاه‌های گلکسی سامسونگ آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

چگونه می‌توان اپ Samsung Health را به‌روز کرد؟

برای اینکه ببینید آیا برنامه‌ی Samsung Health نیاز به به‌روزرسانی دارد، برنامه را در گوگل‌ پلی یا اپ استور پیدا کنید. اگر گزینه‌های فهرست‌شده در زیر نام برنامه Uninstall و Open بودند، در‌حال‌حاضر آخرین نسخه‌ی Samsung Health را اجرا می‌کنید. اگر به‌جای Open، گزینه‌ی دوم Update بود، برای شروع به‌روزرسانی برنامه‌ی خود به جدیدترین نسخه روی آن ضربه بزنید.

برنامه‌های سازگار با Samsung Health کدامند؟

برخلاف سایر برنامه‌های تناسب‌اندام مانند Google Fit یا Apple Health، برنامه‌ی Health سامسونگ با بسیاری از برنامه‌های شخص ثالث که سامسونگ از آن‌ها به‌عنوان «سرویس‌های متصل» یاد می‌کند، یکپارچه‌ نمی‌شود. برنامه‌ی محبوب دویدن و دوچرخه‌سواری Strava و پلتفرم سلامتی Technogym در این مورد استثنا هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا